+38 (093) 390 20 20

Інструкція по винограду

  • 27 November 2020 21:20:02
  • Reviews: 0
  • Views: 835
  • 0


Посадка. На сонячній, південно-західній стороні викопати яму 60-60-60см. Верхній грунт(чорнозем) скласти на одну сторону, нижній викинути. На низ ями втрамбувати гній товщиною 15см. Наступні 15см насипати поживний грунт (верхній грунт змішуємо з перегноєм або біогумусом у співвідношенні 1:1, одночасно у цю суміш добавити 1літр попелу, якщо є можливість добавляйте більше перегною ніж чорнозему, однак перегній має бути 2х- 3річним).По центру ями робимо невеличку гірку,на неї ставимо та розправляємо корінь саджанця (коріння має бути на глибині 30-40см) і наступні 15см засипаємо тим же поживним грунтом.15см, що залишились мульчуємо, тобто засипаємо органічними рештками(гній, перегній тощо), навколо штамба-пісок, щоб мульча не торкалася штамба. Обов'язково підлити 2-3відра води на кущ після того як замульчували.


  


ПОДАЛЬШИЙ ДОГЛЯД. Восени, після перших морозів біля-5градусів ,саджанець потрібно обрізати і укрити: відраховуємо від рівня землі 4- 5 бруньок ,а решту лози відрізаємо, накриваємо обрізаною 1.5літровою пластиковою пляшкою, а поверх неї насипаємо гній або землю прошарком у 20- 30см.,цей прошарок гною вбереже від промерзання лози взимку. Укриття знімаємо у кінці березня, після танення снігу. В кінці квітня, потрібно розкопати яму навколо саджанця та вглиб на 20- 30см, це забезпечить добре прогрівання грунту і коріння, та прискорить ріст лози. Також щоб прискорити ріст лози, з другої половини травня кожні 5 днів потрібно проводити підкормки Карбамідом(азотним добривом)неповна столова ложка на 10л.води по 3 літри під кущ.В червні підкормку продовжити але вже беремо повну ложку карбаміду. Підкормку Карбамідом потрібно завершити під кінець червня, а з липня продовжуйте підкормку попелом: 2літри на відро води кожні 5 днів і так до жовтня місяця. Цими підкормками ми забезпечим стрімкий ріст лози в першій половині літа та її визрівання в другій. Якщо лоза добре визріє, тобто набуде коричневого кольору, то і добре перезимує. Навесні спосіб посадки такий же, однак відмінність полягає у тому, що яму повністю не засипаємо, залишається відкритою у глиб на 20-30 сантиметрів, тобто корінь присипаємо лише на 10сантиметрів. Як підуть у ріст лози,вибрати дві кращі, інші видалити. По мірі росту лози підвязуйте до вертикальної опори, видаляйте пасинки, кожні пять днів підливайте теплою водою, одночасно підкормлюючи по схемі яку я описав вище, однак запамятайте, підкормка Карбамідом, тільки в перший рік посадки куща, а в наступні роки тільки попелом з липня по жовтень, а азотне добриво вносимо лише тоді, якщо кущі мають світле забарвлення листя та слабкий ріст. В цьому випадку можна підкормити коров’яком 1кг на відро води, або перебродженим курячим послідом.Після танення снігу, підвязати минулорічні лози до шпалери. обробити за схемою. Регулярно підв’язувати до шпалери МОЛОДІ лози, що з’являються, регулярно видаляйте пасинки(повністю) та вусики. Полив, підкормка, обробіток фунгіцидами за графіком. Після цвітіння провести нормування грон- на перший рік залишити 2-4 грон, на усі наступні роки не більше 10- 14грон. Більше грон кущ невитягне, тобто якщо залишити більше грон, ягоди та лоза не визріють. Шпалеру потрібно поставити висотою 2.5м. Кущ від куща садіть на відстані 2м, міжряддя 2.5м. На початку серпня кущі потрібно чеканити на висоту шпалери.


Восени ,після перших морозів, яму засипати(навколо штамба краще піском, а по периметру ями перегноєм).Якщо лози за літо виросли висотою 2-3м і товщиною 10-15мм,яму більше непотрібно буде розкопувати, на лозах обрізати усі пасинки та листя,відрахувати від рівня землі 15-18 бруньок і решту відрізати, укрити. Якщо ж лози виросли на 30-50см,потрібно знову обрізати на 4-5 бруньок і накрити банкою.


Обробки від хвороб. Щоб захистити кущі від хвороб: весною після підв’язки лоз до шпалери, обробіть по сплячим брунькам будь-яким мідним препаратом (ЧЕМПІОН,КУПРОСАТ або МЕДЯН ЕКСТРА) У травні, в середині місяця обробіть контактними препаратами ТІОВІТ ДЖЕТ+АНТРАКОЛ за інструкцією на упаковці. За тиждень до цвітіння Ридоміл 50гр+Топаз 9 мілілітрів на 10літ. води, відразу після цвітіння(не пізніше ніж за 14 днів) у перший день-Фітофторин або Арцерид від мільдью. На другий день Флінт Стар або Топаз від оїдіуму Бажано кожного року препарати чередувати, наприклад в наступному році перед цвітінням і після обробити іншими препаратами, напри. Фітофторин+ Стробі перед цвітінням і після нього РЕВУС ТОП, Тілт 250. На третій рік знову повертаємося до першої схеми Ридоміл+Топаз і т.д. За несприятливих погодніх умов три обробки вище наведеними препаратами може бути недостатньо. Щоб ненавантажути врожай хімічними сполуками, варто, з липня, кожні 10 днів оброблювати кущі марганцівкою 5гр.на 10 літрів води, та сіркою колоїдною(аналогами сірки є такі препарати як Тіовіт Джет та Кумулюс),поперемінно. Ці препарати є безпечними і ефективними ,застосовувати можна часто, ягоди можна вживати через добу після застосування. Важливо знати, що сірку колоїдну можна застосовувати лише при температурі від+18 до+ 30градусів.  Перед укриттям ,лози обробити залізним купоросом 300гр на 10л.води.  
Reviews may leave only registered users.
Please log in or sign up
 
Nobody has left any reviews.
 
 
qrcode
Ссылка на страницуqrcode