+38 (093) 390 20 20

Інструкція по смородині

  • 27 November 2020 21:20:57
  • Reviews: 0
  • Views: 830
  • 0


ПОСАДКА: на сонячному місці викопати яму 50-50-50, на дно всипати два відра 3-х річного гною і втрамбувати. Поверх гною насипати прошарок товщиною у 5 см поживного грунту (відро перегною змішати,з відром чорнозему,додати літр попелу). Розмістити кущ (заглибити на 15-20 см ніж ріс раніше і засипати тим же поживним грунтом. Однак яму повністю незасипайте, залиште лунку вглиб на 10 см, влийте два відра води. Після того як вода всмокчеться в ямку замульчувати перегноєм чи компостом (слідкуйте щоб мульча не торкалась пагонів). Мульчувати кущі обов’язково (краще перегній,перегній з –під шампініонів) кожної осені-це забезпечить кущам підкормку, збереже вологу та захистить корінь від морозів, а найголовніше продовжить молодість кущів і багатий врожай на багато років. 

Наступний крок при посадці-обрізка (обов’язково), що забезпечить розвиток масивного куща. Робимо її таким чином:на кожному пагоні відрахувати від рівня землі 3-4 бруньки і обрізати над ними пагони (кожна брунька до наступної осені випустить пагін і сформується густий кущ). У південних регіонах, де високі літні температури, кущі краще садити в напівтінь,найкращий варіант ,щоб сонячні промені падали вранці та у вечері.

ДОГЛЯД ВЕСНА-ЛІТО: перед цвітінням обробити від шкідників та грибкових хвороб(на 10 літрів води 1 пакетик препарату Хорус+1 пакет Каліпсо). Після цвітіння на 2-3 день-на 10л. води 2ампули препарату Топаз+1ампула Скор+1пакет Конфідор Максі.Повторити після збору врожаю.

Найчастіше смородину пошкоджує попелиця, Слідкуйте та вчасно її знищуйте, тому що вона закручує листя та не дає можливості вирости молодим пагонам. Перед цвітінням та після, підкормити будь-яким добривом (курячий послід -200 гр. на 10л. води, коровяком-1кг. на 10л,або іншим за інструкцією), однак якщо кожної осені проводите мульчування кущів перегноєм, додаткової підкормки непотрібно. За відсутності дощів,обовязковий полив-2 відра під кожен кущ щонеділі.

ДОГЛЯД ОСІНЬ: восени потрібно провести дві операції-мульчування кущів перегноєм та обрізку. Перші два роки кущі що плодоносять не потрібно обрізувати ,а на третю осінь, після того як спаде листя, потрібно підійти до куща з секатором у руках, подумки розділити кущ на ліву та праву частини. Потім узяти секатор і вирізати ліву частину куща не лишаючи пеньків, під корінь, праву частину залишити без змін. І замульчувати кущі перегноєм 2-3відра на кущ. Наступного літа, права частина яку ви залишили буде плодоносити, а на лівій,яку ви зрізали, відростуть молоді пагони. Восени повторити навпаки-праву частину, що плодоносила вирізати, ліву, що відросла-залишити. І так міняти кожної осені- це забезпечить омолодження куща і щедрий врожай на багато років. Незабувайте кожної осені мульчувати кущі перегноєм-посилює приріст молодих пагонів.


 
Reviews may leave only registered users.
Please log in or sign up
 
Nobody has left any reviews.
 
 
qrcode
Ссылка на страницуqrcode