+38 (093) 390 20 20

Інструкція по посадці та догляду за полуницею нетрального світового дня

  • 27 November 2020 21:15:35
  • Reviews: 0
  • Views: 328
  • 0


ПОЛУНИЦЯ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПЛОДОНОШЕННЯ: КОРОЛЕВА ЄЛІЗАВЄТА- 2, МОРСЬКИЙ ПЕЙЗАЖ, АЛЬБІОН.

Ці сорти полуниці, за сприятливої плюсової температури та регулярного догляду, здатні плодоносити 10 місяців поспіль, незважаючи на довжину світлового дня, у закритих приміщеннях, і з травня до жовтня місяця включно, на присадибній ділянці. Також ці сорти полуниці характерні надзвичайно високою врожайністю, та стійкістю до захворювань (гниль) і шкідників (кліщ). Ягода дуже красивого,товарного вигляду, з блискучою поверхнею,смачна і солодка особливо у наступних плодоношеннях в літку та восени. Врожайність сортів надзвичайно висока, особливо при регулярному догляді, плодоношення не приривається. 

ТЕХНОЛОГІЯ ПОСАДКИ: висаджуємо кущі в шахматному порядку у два ряди на відстані 35см між кущами та- 50см між рядами. Залишаємо доріжку для проходження та збору ягід шириною 70см, і знову садимо наступні два ряди за такою ж схемою. Під кожен кущ потрібно викопати ямку 20-20-20см та зповнити її поживним грунтом, повністю до країв ями (хороший торф’яний субстрат змішати 1:1 з перегноєм або біогумусом, сюди ж додати одну склянку попелу). Зробити у центрі ямки заглиблення під розмір стаканчика і пересадити куща, попередньо вийнявши його із стаканчика у якому він ріс раніше. Слідкуйте щоб після посадки сердечко куща було нарівні грунту. Підлийте і замульчуйте торфом. 

ДОГЛЯД ВЕСНА-ЛІТО: як тільки розтане сніг та відростуть перші молоденькі листочки потрібно: зрізати минулорічне сухе, хворе листя; прорихлити грунт навколо кущів (якщо грядка висаджена на агроволокно, рихлити непотрібно). Підлити, підкормити і обробити від хвороб та шкідників. Регулярно, раз на тиждень, видаляти вуса на грядці що плодоносить, це забезпечить рясніший врожай та більший розмір ягід. Для розмноження виберіть 4-5 найсильніших кущів, регулярно видаляйте з них усі квітконоси, тобто недавайте їм плодоносити, і отримаєте безліч міцних вусів,а отже і посадкового матеріалу. Для цих сортів, потрібно кожні два- три роки оновлювати плантацію на плодоношення і кущі для розмноження. Протягом сезону, незабувайте видаляти пошкоджене хворобами листя,особливо нижнє. 

ПІДЖИВЛЕННЯ: прочитавши характеристику сорту будьте впевнені, що відповідний результат можливий тільки при посиленому догляді - це висадження на поживний грунт (перегній чи біогумус), регулярний полив,особливо під час росту та дозріванні ягід, щотижня (у спеку кожні три дні) по літрі води на кущ, та регулярній підкормці протягом усього сезону. Підкормку краще здійснювати готовими добривами,або органічними (краще підкормлювати після дощу, по вологому грунту, якщо ж дощу немає, а грунт сухий, попередньо кущі підлийте,щоб не спалити корінь), до готових добрив належать Мастєр, Плантафол, Кеміра люкс. Біогумат, тощо їх можна придбати в магазинах, ці добрива легко розчинні та нетоксичні для грунту та рослин, не шкідливі для здоров’я людини. Підкормку здійснюйте протягом усього сезону 2-3 рази на місяць. 

ЗАХИСТ: хімічний - перед цвітінням обробити такою сумішшю: на 10л води 2 пакети препарату ХОРУС + 1 пакет КОНФІДОР МАКСІ або препарат СВІТЧ за інструкцією на початку цвітіння і зразу після ного, добре захищає від гнилі. Хімічними засобами можна обробити тільки один раз на початку сезону. Надалі обробіток хімзасобами буде неможливим, томущо відбувається регулярне дозрівання ягід, а хімзахист можна здійснювати тільки за 30 днів до дозрівання ягід. (У препарата СВІТЧ,період очікування 7 днів). Яким же чином захистити врожай, вихід є - БІОЛОГІЧНИЙ ОБРОБІТОК. БІОЛОГІЧНИЙ: біологічний обробіток здійснюється по дозріваючим ягодам, тому що період очікування у них відсутній, тобто відразу після обробітку можна вживати ягоди без шкоди для здоров’я. Важливою умовою при такій формі захисту є регулярність обробітку, і обов’язково пневматичним оприскувачем,не забувайте оброблювати серцевину куща,та навколо нього . Отже по дозріваючим ягодам кожні 5-7 днів оброблюйте такою сумішшю: на 10л. води 2 столові ложки ЕМ препарату або препарат Байкал, також можна використовувати препарат Фітоцид. Тільки за такої схеми можна вберегти 70-90% врожаю. Також гарно себе зарекомендували як біопрепарати з хорошою дією Гаупсін 100грам+Триходермін 100гр+Планріз 100грам.на 10 літрів води, однак вони повинні бути свіжого виготовлення. Якщо маєте можливість обробку ЕМ препаратом, здійснюйте після кожного дощу, 2столові ложки на 10 літрів води, заодно і помідори якщо є на грядці. 

ПОРАДА: висаджуйте кущі на чорне агро волокно П-50. Ця тканина має безліч переваг - захищає ягоди від бруду, глушить зілля,пропускає воду та повітря.На зиму знімати непотрібно, служить п’ять років. Результат-чисті ягоди та відсутність бур’яну,не заростає вусам.
 
Reviews may leave only registered users.
Please log in or sign up
 
Nobody has left any reviews.
 
 
qrcode
Ссылка на страницуqrcode