+38 (093) 390 20 20

Інструкція по посадці та догляду: помідорів, перців, баклажанів

  • 27 November 2020 21:17:03
  • Reviews: 0
  • Views: 1460
  • 0


Висів


якщо помідори плануєте висаджувати у відкритий грунт - висівайте в кінці березня, якщо у парник то в кінці лютого, якщо висівати раніше, витягується розсада.


Перці та баклаж


ани потрібно висівати раніше в середині-кінці лютого. Найкраще сіяти у пластикові 200 грамові стаканчики, без пікування.


Для цього потрібні:


  • пластикові стаканчики, добрий торфяний субстрат, біогумус чи перегній(торф та біогумус потрібно змішати 1:1),
  • аптечна шпринцівка для поливу. 


Заповніть стаканчики грунтосумішшю,полийте з шпринцівки гарячою водою (80-900С). Тупим кінцем кулькової ручки, по центру стаканчика, зробіть ямку, глибиною 1 см. Висійте по 1-2 насіннини у ямку кожного стаканчика. Після висіву насіння, чайною ложкою засипте ямку, що утворилась грунтосумішшю, обережно полийте шпринцівкою, щоб нерозмити насіння, теплою водою. Дірку для стоку води у стаканчику робити непотрібно. Якщо попередньо грунт пролити ПРЕВІКУРОМ, кип’ятком поливати непотрібно.


Порада: перед висівом насіння замочіть у стимуляторі росту Івін, Емісцим С, Гумат, Гумісол за інструкцією (продається у магазині "Зелений Світ"), або просто у розчині меду (чайна ложка на стакан води, на 18годин).


Тепер стаканчики потрібно перенести у тепле місце і накрити будь-якою плівкою (найкраще місце - кухня, на шафу).


Порада: ніколи не ставте ємкості з висіяним насінням на підвіконня,від скла поступає холодне повітря і сходи можуть не з"явитися,тому що грунтосуміш охолоджується, найкраще місце в кухні на шафі. В кухні постійно щось вариться і тепле повітря акумулюється під стелю, що сприяє хорошому прогріву грунтосуміші. 


Потрібно перші 4-5 днів підтримувати температуру на рівні 25-300С. За такої температури сходи з'являться на 3- 7 день. Якщо стаканчики будуть накриті плівкою-підливати непотрібно, але за вологістю грунту слідкуйте (усі подальші поливи здійснюйте тільки шпринцівкою). Починаючи з третього дня, регулярно, тричі на день, заглядайте до стаканчиків, щоб не пропустити початок сходження. Сходи не з'являються одночасно, тому наберіться терпіння протягом тижня регулярно перевіряти стаканчики. Перевірку здійснюємо таким чином-підніміть плівку і огляньте стаканчики, у тих що з'явилась петелька, зніміть з шафи і поставте їх на підвіконня у прохолодній кімнаті, і так кожного разу при перевірці. Нечекайте поки зявляться листочки, бо розсада вже переросте і витягнеться. Чому прохолодна кімната - у перші 7-10 днів сходи потрібно витримати при температурі 8 -100С, і не підливати. Така процедура їх загартує, зміцнить, росточки набудуть темно-зелено-фіолетового кольору і невитягнуться вгору, будуть коренасті. З 10-15 дня, температуру можна підняти до 15-200С.


Подальший догляд - це розставляти стаканчики по мірі росту і полив, якщо грунтосуміш поживна,підкормку можна не робити. Орінтуйтесь на колір листя - якщо темно-зелене, ріст задовільний, не підкормлюйте, якщо ж навпаки підкорміть добривом для розсади (продається у "Зеленому Світі"). Підійде добриво Мастєр для розсади. Важливо щодо поливу: підливайте у перші 2-3 тижні, регулярно кожні три дні невеликою кількістю теплої води. Дуже важливо підливати обережно шпринцівкою, щоб ненамочити верхній шар грунту. Якщо навколо стебла саджанця верхній грунт буде завжди сухий ,а вологим буде тільки нижній шар грунту - вашу розсаду ніколи не зкосить чорна ніжка (грибкова хвороба - перегниває стебло і розсада падає і засихає). Як досягти такого результату: як тільки з'явились сходи ,ми ставимо стакани на підвіконня і тиждень не підливаємо,аж поки не підсохне грунт, а біля стінок стаканчика з'явиться щілина. Так от підливаючи шпринцівкою саме у цю щілинку,ми і досягаємо описаного вище результату -вода по стінці стаканчика стікає на дно, а верх залишається сухим(важливо неперелити, бо якщо буде багато води, вона з нижнього шару підніметься на верхній, за один раз підливайте не більше 1 столової ложки води на стаканчик). Через місяць кущі зміцніють і можна буде підливати довільно. Дуже ефективно від чорної ніжки пролити грунт перед посівом розчином ПРЕВІКУРУ ЕНЕРДЖІ за інструкцією.


Висадка: я висаджую в середині травня, рядами. На відстані 30 см кущ від куща, та міжряддям у 60см. Викопую ямку глибиною 20 см, насипаю 3 ст. ложки добрива Гармонія (Зелений Світ), перемішую, виймаю з стаканчика кущ і обрізую 3-4 нижні листки (якщо не обрізати вони опиняться під землею, тому що кущ заглиблюється на 10см), ставлю вертикально у ямку і засипаю дополовини грунтом. Підливаю двома літрами води. Як впитається вода засипаю ямку доверху сухим грунтом. Більше протягом сезону поливів та підкормок не роблю, кущі висаджені з стаканчиків швидко приймаються, підкормка внесена при посадці, а поливів вистачає з дощами. Весь догляд полягає у пасинкуванні, підв'зуванні та обробітку від фітофторозу.


Порада: для низькорослих кущів непотрібно не так багато сипати добрива ГАРМОНІЯ чи АГРОЛАЙФ, достатньо 2 столових ложки на дно. Перець і баклажани також неполюбляють багато добрив з курячого посліду, для них краще вносити перегній або біогумус чи компост.


Також баклажани і перці,неможна заглиблювати при висадженні, а в подальшому догляді потрібно регулярно кожні три дні (за відсутності дощів) підливати теплою водою.


Захист: через тиждень після висадження обробити (найкраще 1, 14 і 28 червня): на 10 л води 50г Ридоміл ГОЛД+ 1 пакет Конфідор Максі. Через 14 днів обробіток повторити, але замість РИДОМІЛА, використати Консенто за інструкцією. Знову через 14 днів після другої обробки обробити третій раз препраратом РЕВУС ТОП. Надалі щотижня, по дозріваючим плодам оброблювати: настоянкою попелу (3 літри на відро води, два дні настоювати на сонці) молочною сивороткою 2 літри на 8 літер води+1ст.ложка соди+20 крапель йоду, або настоянкою часнику (300грам перекрутити на м’ясорубку настояти в літрі води, настоювати 5-6 годин, процідити, розвести на 10л води, добавити чайну ложку йоду). Дуже ефективно оброблювати настоянкою лушпиння цибулі, половину відра лушпиння, заливаємо відром окропу, після охолодження проціджуємо і одразу ж оброблюємо, краще у вечері по заходу сонця. Баклажани та перці, достатньо обробити лише раз через тиждень після висаджування РИДОМІЛ+КОНФІДОР МАКСІ. Надалі баклажани від колорадського жука потрібно кожного тижня оброблювати біологічним препаратом АКТОФІТ.

 
Reviews may leave only registered users.
Please log in or sign up
 
Nobody has left any reviews.
 
 
qrcode
Ссылка на страницуqrcode