+38 (093) 390 20 20

Інструкція по плодових деревах

  • 27 November 2020 21:21:52
  • Reviews: 0
  • Views: 1201
  • 0ПОСАДКА: посадку здійснюйте згідно сортових особливостей,щодо кожного сорту. Наприклад висадку персиків, абрикосів, черешень та інших теплолюбивих культур, здійснюйте на сонячній, затишній стороні-краще південна сторона перед будинком. Це у свою чергу надасть вам можливість бути щороку з врожаєм і захистити дерева від приморозків навесні та від вимерзання взимку. Посадку краще здійснювати восени,тому що корінь дерева продовжує рости і взимку,незважаючи на морози. Отже травмований при посадці корінь за зиму відновиться і навесні забезпечить стрімкий ріст саджанця. При висадженні весною потрібен регулярний полив. Важливою умовою при посадці восени, є обов’язкове мульчування грунту навколо саджанця. Радіус мульчування має бути приблизно один метр, товщина шару мульчі-5-10 см. Це захистить саджанець від вимерзання,а також збереже вологу і стане додатковою підкормкою для рослини. Мульча являється важливим агротехнічним кроком, що значно покращує врожайність та імунітет рослин, і являється обов’язковою регулярною дією щоосені.Тобто намагайтеся мульчувати дерева кожної осені,однак слідкуйте, щоб мульча не торкалася до стовбура саджанця (в якості мульчі підійде гній ,перегній, торф, скошений газон, трава). Отже на зазделегіть вибраному місці викопати яму розміром 80х80х80 (якщо земля на місці посадки хороша, то яму можна викопати менших розмірів, наприклад 60х60х60). Дана яма заповнюється поживним прошарком грунту (суміш чорнозему та перегною з додаванням попелу (1 літр) та органічного добрива за іструкцією), що дасть можлиивість кореневій системі добре розвиватись протягом щонайменше 3-5 років. Після посадки місце прищеплення повинно бути на грунтом, в ідеалі кореневу шийку можна заглиблювати лише на 2-3 см. Тобто копаємо у глиб таку яму щоб після закладки прошарку поживного грунту(перегній+чорнозем) товщиною не менше 5-ти см, і розміщення саджанця, місце прищеплення залишалося над поверхнею грунту. Однак після засиплення кореневої поживним грунтом, яму повністю не засипайте, залиште лунку, влийте два відра води. Після того як усмокчеться вода, замульчуйте ї будь-якою огранікою (гній, перегній, компост), слідкуйте щоб мульча не торкалася стовбура. Карликові дерева висаджуйте в ряду на відстані 2- 2,5 метри та міжряддям у 3 метри. Щеплені на дичці-на відстані 4 метри та міжряддям у 6 метрів.

ВАЖЛИВО: під кісточкові (черешні, абрикоси, сливи, персики і т.д гній при посаці вносити неможна, лише чорнозем і трохи хорошого 2-3річного, добре розкладеного перегною.

ДОГЛЯД ВЕСНА-ОСІНЬ: догляд за деревами зводиться до чотирьох пунктів:

  1. за відсутності дощів кожні два тижні полив 2-3 відра води під дерево;
  2. з квітня до кінця червня кожні два тижні підкормка (попередньо дерева підливайте, тому що підкормка по сухому грунтові обпалює та травмує корінь);
  3. захист від шкідників та хвороб (дивіться нижче наведену схему)*;
  4. зелені операції протягом сезону, обрізка та формування крони.

ЗАХИСТ: щоб захистити дерева та вберегти врожай, потрібно за сезон мінімум чотири рази обробити садок фунгіцидами+інсектицидами, останній строк обробітку за 30 днів до збирання врожаю. Отже обробіток здійснюйте з пневматичного пульвелізатора,у захисному одязі, обов’язково за сухої, безвітряної погоди з 19-23 годині вечора,або о 5-6 годині ранку.

*схема обробки від шкідників

А) як тільки набухнуть бруньки обробити такою сумішшю (розрахунок на 10 літрів води): 1 пакет препарату ХОРУС+1 пакет Децис .+приліпач, будь-який. Оброблювати при температурі від +5 до +15градусів.(вище +15 градусів Хорус не діє, нижче+5 оброблювати неможна);

Б) фаза білий бутон (квітки вже набухли, але ще не розпустилися): повторити препаратами під букв. А.

В) відразу ж після цвітіння (пелюстки квіток осипалися на 80 процентів): 2 пакетики препарату ТОПАЗ +1 пакетик препарату СКОР+1 пакет КАЛІПСО+приліпач. Оброблювати при температурі від+18 до +30 градусів.

Г) четвертий раз обробити у першій декаді червня препаратами,що позначені під буквою В.

Д) У жовтні-листопаді, коли почався листопад і біля 30-ти % листя облетіло,рекомендую обробити дерева Карбамідом 0.5кг. на 10 літрів води +добавити і пакетик Хорусу. Є одночасною підкормкою і захистом від хвороб. (обробляти при температурі не нижче 5 градусів тепла). Надзвичайно ефективно на 10 літрів води 250 грам дизпалива (звичайна солярка) +1 пакет Хорусу, обробити після листопаду при температурі не нижче+5 градусів, знищує безліч хвороб та шкідників, або обробити залізним купоросом. Або обробити ранньою весною до розпускання бруньок. Підкормку можна здійснювати одночасно з поливом будь-яким добривом за інструкцією, найкраще курячий послід -1 стакан на 10 л. вод,або готові добрива типу Мастєр. Кеміра Люкс, Плантафол тощо.

ВАЖЛИВО: Пам'ятайте, що задача першого року після посадки - це вкорінення, а на наступні 2-3 роки - формування крони. Якщо це добре зробити, то дерево буде радувати Вас своєю врожайністю та полегшить подальший догляд. При плодоношенні не перевантажуйте дерево врожаєм, оскільки це може призвести до затягування термінів збору, виснаження дерева та нерегулярного плодоношення.


  


 
Reviews may leave only registered users.
Please log in or sign up
 
Nobody has left any reviews.
 
 
qrcode
Ссылка на страницуqrcode