+38 (093) 390 20 20

Інструкція по ожині

  • 27 November 2020 21:18:34
  • Reviews: 0
  • Views: 699
  • 0


Посадка: вибрати сонячне місце, може бути напівтінь, щоб сонячні промені падали тільки зранку і у вечері. Викопати яму 40-40-40 см, на дно ями втрамбувати два відра 3-х річного гною. Поверх гною насипати прошарок товщиною до 5-ти см, поживного грунту (відро чорнозему змішати з відром перегною, сюди ж добавити літр попелу). Розмістити саджанець (заглибити на 5 см ніж ріс раніше) і засипати поживним грунтом. Незасипайте яму до країв, залиште лунку, влийте 2 відра води. Після того як усмокчеться вода,замульчуйте лунку (заповніть лунку гноєм чи торфом, або компостом тощо), слідкуйте щоб мульча не торкалась пагонів саджанця. Обріжте саджанець-залишивши висотою 5-10 см. Після перших морозів накрийте обрізаний саджанець обрізаною пластиковою пляшкою і засипте землею, а ще краще гноєм, він не промерзає і добре захищає кущі від вимерзання, поверх пляшки насипайте 15-20 см укриття.

Догляд весна-літо: після танення снігу, зняти укриття, підлити та підкормити саджанець (будь-яким добривом,курячий послід 1 стакан на 10 л. оди, коров’яком 1 кг на 10 л води або іншим за інструкцією). Поставте шпалеру (труби діаметром 30-40 мм ,висотою два метри,на відстані 2-3 м одна від одної). Кущ від куща, садіть на відстані 1.5 м.,міжряддя має бути 2 метри. На шпалері натягніть 4-5 рядів шпагату, до якого у майбутньому будете підв’язувати пагони, що будуть плодоносити. Для профілактики один раз перед цвітінням можна обробити будь яким інсектицидом + фунгіцид. У перший сезон у вас виростуть 3-4 молодих пагонів, пустіть їх плестися по землі у довільному порядку, це полегшить їх укриття на зиму. Пагони у цього сорту гнучкі , однак якщо їх відразу підв’язувати до шпалери потім буде важкувато пригнути, що викликає поломки. Наступного сезону, минулорічні пагони, що перезимували (обов’язково під снігом) підв’яжіть до шпалери(виберіть 5-7 кращих і підріжте їх на висоті два метри, бокові пагони,підріжте за третьою брунькою), а нові пагони, що зявляться у травні , знову пустіть плестися по землі. Можна їх зв’язати до купи і направити в один напрямок, де не будуть заважати. Після збору врожаю, пагони, що відплодоносили, потрібно вирізати не лишаючи пиньків, а молоді пагони,що зявилися у травні, нехай продовжують рости. Восени знову їх укрити. 

Догляд восени: отже кожного року молоді пагони укривайте на зиму снігом, а ті що відплодоносили, відразу ж вирізайте. Кущі мульчуйте органічними рештками (цю процедуру виконуйте кожної осені, що полегшує зимівлю, зберігає вологу, хороша підкормка гноєм чи пергноєм), а пагони пришпильте скобами до грунту. Пізніше їх засипле снігом і вони добре перезимують. На весні пагони підніміть,підв’яжіть на шпалеру, тобто робіть так як я вже описав раніше, а восени знову проведіть обрізку та укриття пагонів (виріжте пагони що відплодоносили, не лишаючи пиньків, а серед молодих, залиште 5-7 найкращих і обріжте на висоті два метри). З наступного сезону на молодих основних погонах можуть зявлятися бокові (пасинки)-це нормальне явище,під час осінньої обрізки,обріжте їх за 2-3 брунькою.


 
Reviews may leave only registered users.
Please log in or sign up
 
Nobody has left any reviews.
 
 
qrcode
Ссылка на страницуqrcode